APAC logo
Polski English
APAC
Home
Aktualności
O nas
ABD
Kontakt
Studia w USA
Info o wymianie
Rekrutacja
Studia...
...i życie w USA
Przydatne linki
FAQ
Raporty uczestników
Galeria
"Bill Hicks: Amerykanin" na Planet Doc Film Festival Drukuj Email
"Bill" Hicks, a właściwie William Melvin "Bill" Hicks, to jeden z najbardziej znanych amerykańskich komików i satyryków XX wieku. Ten kontrowersyjny artysta, uważany za nieoprawnego politycznie ze względu na ostry język, jakiego używał, krytykowany był za otwarcie głoszone poparcie wobec używek i narkotyków, od których był uzależniony.
 
Pośmiertnie Hicks zyskał znacznie większą sławę niż za życia. Brytyjczycy ogłosili go nawet 13. najlepszym komikiem w historii. Stał się również inspiracją dla milionów, a jego satyry i komedie nabrały ponadczasowego charakteru. Hicks miał poczucie własnej wartości i roli, jaką odgrywał. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę, nieznaną do tej pory. 
 
Nagrania video i fotografie stały się punktem wyjścia tego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, w którym Hicks pokazany został jako jedna z najbardziej ikonicznych postaci naszych czasów. Jest tu zarówno człowiekiem, jak i artystą, którego trafne spostrzeżenia, ujęte w zabawne i prześmiewcze dowcipy, uderzają aktualnym kontekstem z równą siłą dzisiaj, jak i kiedyś.Czytaj więcej na
www.planetdocff.pl.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »