APAC logo
Polski English
APAC
Home
News
About us
Contact us
Studies in Poland
About exchange
Enrollment
Studies...
...and life in Poland
Useful links
Photo gallery
Erica's Blog
Best price, great location, no deposit! Print E-mail

Jedziesz na wymianę? Szukasz mieszkania w Chicago?
Do zainteresowanych - list i oferta mieszkania od Radka Drzewieckiego, który od kilku semestrów dzielnie reprezentuje nas na NEIU:)

 

Drodzy przyszli studenci NEIU!

Po wielu wymianach na Northeastern Illinois University w Chicago udało nam się osiągnąć "optimum”, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Śmiało mogę powiedzieć, że obecna wymiana (SPRING 2010) ma najlepsze warunki ze wszystkich dotychczasowych. Warto utrzymać ten poziom, żeby następne wymiany nie zaczynały od zera – i nie musiały szukać mieszkania (co jest bardzo czaso- i nerwochłonne), kolekcjonować/kupować mebli itp.

Obecna grupa wynajmuje mieszkanie na drugim piętrze (3 pokoje + duży pokój + jadalnia + łazienka (z toaletą) + kuchnia); jest umeblowane, po remoncie. Dla 5-6 osób. W mieszkaniu przez najbliższy czas (przyszłość bliżej niesprecyzowana) będzie mieszkał Dillon – 21 letni Amerykanin, dzięki naszym wymianom częściowo spolonizowany :)


Adres:

5710 N Bernard Chicago – dla tych co lubią sobie oglądać zdjęcia w Googlemaps ;)


ZALETY:
1. BRAK DEPOZYTU!!! ŻADNYCH UMÓW!!!

JEST TO NAJWIĘKSZA ZALETA TEGO MIESZKANIA. MOŻECIE OPUŚCIĆ MIESZKANIE W KAŻDYM MOMENCIE- BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI. Każda z wymian musiała płacić depozyt, który najczęściej wynosi miesięczną wysokość wynajmu.

Najkrótszy okres, na jaki podpiszą z Wami umowę właściciele mieszkań to 1 ROK. Niedotrzymanie umowy (tzn. zamieszkiwania mieszkania w 1 rok) skutkuje utratą depozytu. Poza tym słyszałem o przypadku, kiedy właściciel nie oddał depozytu tłumacząc to „wielkimi szkodami w mieszkaniu”. Ja osobiście też nie otrzymałem całości zwrotu depozytu. NIE MACIE ŻADNEJ GWARANCJI, ŻE OTRZYMACIE ZWROT DEPOZYTU. WŁAŚCICIEL ZAWSZE MOŻE „COŚ” ZNALEŹĆ W MIESZKANIU NA WASZĄ NIEKORZYŚĆ.

2. UMEBLOWANIE

Każda poprzednia wymiana "coś" po sobie zostawiało - niekoniecznie bałagan;). W związku z tym kuchnia jest wyposażona - od tak prozaicznych rzeczy jak widelce po bardziej "zaawansowane" jak grill-opiekacz (gorąco polecam;)). Są tam materace, półki, szafki, stół, krzesła itp. Mamy również dwa telewizory (chwilowo "niesprawne" w związku z przejściem na sygnał HD) - należy kupić tylko konwerter (koszt ok. $40-60), aby posiadać podstawowy pakiet kanałów

Nie musicie tracić sił/środków/czasu/nerwów itd. (niewłaściwe skreślić) na szukanie i kupowanie mebli. Szczególnie jest to uciążliwe, jeśli nie macie samochodu. Ci, którzy już byli w USA wiedzą, co mam na myśli.

3. CAMPUS NEIU W ODLEGŁOŚCI 6 MIN „NA PIECHOTĘ”

Mnie się czasem udawało w 4 min – wychodziłem z domu za 5 ósma ;)

4. BEZPŁATNY INTERNET

Dzięki „przychylnemu/ym” sąsiadowi/sąsiadom (jeszcze tego nie zidentyfikowaliśmy), który nie zabezpieczył sieci, mamy bezpłatny Internet;)

5. PRZYSTANEK AUTOBUSOWY – 2-3 MIN

Zlokalizowany na ulicy Kimball. Nazwa przystanku: Kimball and Hollywood. Kursuje autobus numer 82 (w stronę centrum miasta – wybierzcie kierunek południowy)

Tutaj jest link z dokładną informacją, za ile minut przyjedzie dany autobus na dany przystanek:

http://www.ctabustracker.com/bustime/home.jsp

 

6. CZYNSZ

Miesięczna opłata za czynsz to $1200. Dzielona na 5 osób wychodzi $220.

Plus opłata za prąd – około $15-20 na osobę. Czyli łącznie około $240. Koszt centralnego ogrzewania wliczony jest w cenę czynszu!!! WARUNKIEM JEST JEDNAK TO, ŻE TERMIN WYJAZDU POPRZEDNIEJ GRUPY PRZYNAJMNIEJ BĘDZIE „STYKAŁ SIĘ” Z TERMINEM PRZYJAZDU NOWEJ GRUPY.  JEŚLI SIĘ NIE SPEŁNI TEGO WARUNKU, NIESTETY, ALE WYMIANA NA FALL SEMESTER BĘDZIE MUSIAŁA ZAPŁACIĆ ZA JEDEN MIESIĄC (LIPIEC) . Koszt na osobę to $ 220.

7. BEZCENNE KULTURALNE DOŚWIADCZENIE W OBCOWANIU Z AUTENTYCZNYM AMERYKANINEM;)

Jak już wspomniałem, mieszka i pewnie jeszcze długo tam będzie mieszkał Dillon – 21-letni student (obecnie studiuje online :). W związku z tym możecie sobie podszkolić wasz „conversation/speaking skill” oraz poznać obyczaje miejscowych. 

Jeśli macie jakieś pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem. Służę swoją pomocą także na miejscu. W USA planuje być co najmniej do marca 2011.

Mój email :
radoslaw.drzewiecki@gmail.com

Życzę udanej wymiany,
Radosław Drzewiecki

 
< Prev   Next >