APAC logo
Polski English
APAC
Home
Aktualności
O nas
ABD
Kontakt
Studia w USA
Info o wymianie
Rekrutacja
Studia...
...i życie w USA
Przydatne linki
FAQ
Raporty uczestników
Galeria
Best price, great location, no deposit! Drukuj Email

Jedziesz na wymianę? Szukasz mieszkania w Chicago?
Do zainteresowanych - list i oferta mieszkania od Radka Drzewieckiego, który od kilku semestrów dzielnie reprezentuje nas na NEIU:)

 

Drodzy przyszli studenci NEIU!

Po wielu wymianach na Northeastern Illinois University w Chicago udało nam się osiągnąć "optimum”, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Śmiało mogę powiedzieć, że obecna wymiana (SPRING 2010) ma najlepsze warunki ze wszystkich dotychczasowych. Warto utrzymać ten poziom, żeby następne wymiany nie zaczynały od zera – i nie musiały szukać mieszkania (co jest bardzo czaso- i nerwochłonne), kolekcjonować/kupować mebli itp.

Obecna grupa wynajmuje mieszkanie na drugim piętrze (3 pokoje + duży pokój + jadalnia + łazienka (z toaletą) + kuchnia); jest umeblowane, po remoncie. Dla 5-6 osób. W mieszkaniu przez najbliższy czas (przyszłość bliżej niesprecyzowana) będzie mieszkał Dillon – 21 letni Amerykanin, dzięki naszym wymianom częściowo spolonizowany :)


Adres:

5710 N Bernard Chicago – dla tych co lubią sobie oglądać zdjęcia w Googlemaps ;)


ZALETY:
1. BRAK DEPOZYTU!!! ŻADNYCH UMÓW!!!

JEST TO NAJWIĘKSZA ZALETA TEGO MIESZKANIA. MOŻECIE OPUŚCIĆ MIESZKANIE W KAŻDYM MOMENCIE- BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI. Każda z wymian musiała płacić depozyt, który najczęściej wynosi miesięczną wysokość wynajmu.

Najkrótszy okres, na jaki podpiszą z Wami umowę właściciele mieszkań to 1 ROK. Niedotrzymanie umowy (tzn. zamieszkiwania mieszkania w 1 rok) skutkuje utratą depozytu. Poza tym słyszałem o przypadku, kiedy właściciel nie oddał depozytu tłumacząc to „wielkimi szkodami w mieszkaniu”. Ja osobiście też nie otrzymałem całości zwrotu depozytu. NIE MACIE ŻADNEJ GWARANCJI, ŻE OTRZYMACIE ZWROT DEPOZYTU. WŁAŚCICIEL ZAWSZE MOŻE „COŚ” ZNALEŹĆ W MIESZKANIU NA WASZĄ NIEKORZYŚĆ.

2. UMEBLOWANIE

Każda poprzednia wymiana "coś" po sobie zostawiało - niekoniecznie bałagan;). W związku z tym kuchnia jest wyposażona - od tak prozaicznych rzeczy jak widelce po bardziej "zaawansowane" jak grill-opiekacz (gorąco polecam;)). Są tam materace, półki, szafki, stół, krzesła itp. Mamy również dwa telewizory (chwilowo "niesprawne" w związku z przejściem na sygnał HD) - należy kupić tylko konwerter (koszt ok. $40-60), aby posiadać podstawowy pakiet kanałów

Nie musicie tracić sił/środków/czasu/nerwów itd. (niewłaściwe skreślić) na szukanie i kupowanie mebli. Szczególnie jest to uciążliwe, jeśli nie macie samochodu. Ci, którzy już byli w USA wiedzą, co mam na myśli.

3. CAMPUS NEIU W ODLEGŁOŚCI 6 MIN „NA PIECHOTĘ”

Mnie się czasem udawało w 4 min – wychodziłem z domu za 5 ósma ;)

4. BEZPŁATNY INTERNET

Dzięki „przychylnemu/ym” sąsiadowi/sąsiadom (jeszcze tego nie zidentyfikowaliśmy), który nie zabezpieczył sieci, mamy bezpłatny Internet;)

5. PRZYSTANEK AUTOBUSOWY – 2-3 MIN

Zlokalizowany na ulicy Kimball. Nazwa przystanku: Kimball and Hollywood. Kursuje autobus numer 82 (w stronę centrum miasta – wybierzcie kierunek południowy)

Tutaj jest link z dokładną informacją, za ile minut przyjedzie dany autobus na dany przystanek:

http://www.ctabustracker.com/bustime/home.jsp

 

6. CZYNSZ

Miesięczna opłata za czynsz to $1200. Dzielona na 5 osób wychodzi $220.

Plus opłata za prąd – około $15-20 na osobę. Czyli łącznie około $240. Koszt centralnego ogrzewania wliczony jest w cenę czynszu!!! WARUNKIEM JEST JEDNAK TO, ŻE TERMIN WYJAZDU POPRZEDNIEJ GRUPY PRZYNAJMNIEJ BĘDZIE „STYKAŁ SIĘ” Z TERMINEM PRZYJAZDU NOWEJ GRUPY.  JEŚLI SIĘ NIE SPEŁNI TEGO WARUNKU, NIESTETY, ALE WYMIANA NA FALL SEMESTER BĘDZIE MUSIAŁA ZAPŁACIĆ ZA JEDEN MIESIĄC (LIPIEC) . Koszt na osobę to $ 220.

7. BEZCENNE KULTURALNE DOŚWIADCZENIE W OBCOWANIU Z AUTENTYCZNYM AMERYKANINEM;)

Jak już wspomniałem, mieszka i pewnie jeszcze długo tam będzie mieszkał Dillon – 21-letni student (obecnie studiuje online :). W związku z tym możecie sobie podszkolić wasz „conversation/speaking skill” oraz poznać obyczaje miejscowych. 

Jeśli macie jakieś pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem. Służę swoją pomocą także na miejscu. W USA planuje być co najmniej do marca 2011.

Mój email :
radoslaw.drzewiecki@gmail.com

Życzę udanej wymiany,
Radosław Drzewiecki

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »