APAC logo
Polski English
APAC
Home
News
About us
Contact us
Studies in Poland
About exchange
Enrollment
Studies...
...and life in Poland
Useful links
Photo gallery
Erica's Blog
Nowa architektura amerykańska - wykład Print E-mail
Ambasada Amerykańska w Warszawie, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zapraszają na wideokonferencję wykładu:

Nowa architektura amerykańska: architektura jako system ekologiczny
10.03 (środa), godz. 11:00
Galeria Zachęta: sala kinowa (wejście od ul. Burschego)

Wstęp wolny!

Wykład w języku angielskim z polskim komentarzem

Prof. Anne Dyson i Christopher Sharples
Komentarz: Wojciech T. Oktawiec

Christopher Sharples jest jednym z najlepszych architektów pracujących w Stanach Zjednoczonych. Wykładał między innymi w Parsons School of Design, City University of New York, The Graduate School of Architecture, Planning and Preservation Columbia University, University of Virginia, Yale School of Architecture (jako adiunkt projektowania architektonicznego u Louis’a I. Kahn’a). W roku 1998 wraz z czterema partnerami założył w Nowym Jorku biuro architektoniczne SHoP Architects PC. Jest laureatem licznych nagród, między innymi:  nagrody Cooper Hewitt/Smithsonian Institute’s National Design Award in Architecture (2009 rok), nagrody SBIC Beyond Green High Performance Building Award za projekt budynku Garden Street Lofts w Hoboken, New Jersey (2008 rok), czy Academy Award in Architecture (2001 rok).

Professor Anna Dyson jest dyrektorem Centrum Architektury Nauki i Ekologii (CASE) w Szkole Architektury w Rensellaer, gdzie też wykłada projektowanie, technologię i teorię. Posiada wiele międzynarodowych patentów na wynalazki z dziedziny systemów budowlanych. Obecnie prowadzi interdyscyplinarne badania nad rozwojem nowych systemów wytwarzania energii na miejscu. Ukończyła architekturę na Yale University i uzyskała dyplom Baccalaurèat Gènèral na University Laval. Pracowała jako architekt i projektantka wzornictwa w wielu biurach w Kanadzie, Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej prace zostały wystawione w muzeum sztuki współczesnej MoMA Young Architects Series i zakwalifikowały się do finału międzynarodowego konkursu dla projektantów Next Generation Design Competition.

Wojciech T. Oktawiec jest prezesem PATH Architecture. W 1983 ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej. W latach 1983-1988 był wykładowcą w Instytucie Projektowania Urbanistycznego i Projektowania Miast na Wydziale Architektury tejże uczelni. Współpracował z wieloma biurami architektonicznych na Long Island i Manhattanie. W latach 1998-2001 był członkiem Zarządu Sekcji Long Island AIA (The American Institute of Architects). Jest założycielem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), oddziału World Green Building Council, a od  2007 roku wiceprezesem amerykańskiego oddziału PLGBC. Jest laureatem wielu nagród, między innymi nagrody Archie Award w 2002 roku.
 
 
< Prev   Next >